2019 Otomotiv Sektöründeki Yenilikler

Otomotiv sektöründeki değişim hız kesmeden devam ediyor. Bu yüzden de her modelin yenisiyle tanışmamız çok zamanımızı almıyor. İşte 2019 yılında yollarda görebileceğimiz en yeni model otomobiller…

Audi
Q3
Markanın kompakt SUV modeli 2019 yılında yollarda olacak. Yeni Q3 bir önceki jenerasyona göre daha keskin ve sportif tasarıma sahip. Ayrıca otomobil bir önceki modelden daha büyük…
TT(makyaj)
Audi’nin efsane modelleri arasında yer alacak TT, 2019 yılında makyaj kapsamında belirli yeniliklere kavuşacak. Otomobilin motor ve teknolojik altyapısındaki değişimin tasarımındaki değişime göre daha çok dikkat çekeceği konuşulan konular arasında.

Aston Martin
DBS Superleggera
İngiliz üreticinin an itibariyle en önemli modeli olan DBS Superleggera, 2019 yılında yollarda olacak. DB11 modelinin sportiflik anlamında daha gelişmiş bir versiyonu olan Superleggera 0’dan 100 km/s hıza 3.2 saniyede ulaşıyor!

BMW
3 Serisi
Alman markanın en çok beklenen modellerinden biri 3 Serisi. Yeni 3 Serisi, rakipleriyle mücadele etmek için yeni tasarıma, teknolojiye ve motorlara sahip olarak 2019 yılında yollarda olacak.
8 Serisi Coupe
Türkiye’de de tanıtımı yapılan BMW’nin yepyeni GT otomobili 8 Serisi, 2019 yılında yollarda olacak.
Z4
BMW’nin en önemli roadster modellerinden biri olan Z4, uzun süredir yenilenme aşamasında. Yenilendikten sonra ise otomobilin 2019 yılında yollarda olması bekleniyor.
X7
X7, BMW’nin SUV ürün gamındaki en yüksek seviyede olan modeli olacak. Otomobil sahip olduğu otonom teknolojisi, tasarım detaylarıyla markanın yeni modelleriyle alakalı ipuçlarını bünyesinde barındıracak.

Suzuki
Vitara(makyaj)
Asfalt dışındaki şartlarda kendini her modeliyle kanıtlamış olan Vitara, 2019 yılına makyajlı modeliyle giriş yapacak. Makyaj kapsamında otomobil yeni motor seçeneklerine de kavuşacak.
Jimny
Suzuki’nin ikonikleşmiş modeli olan Jimny, 2019 yılında tamamen yenilenen haliyle yollarda olacak. Yeni köşeli tasarım sayesinde Jimny adından çok söz ettireceğe benziyor.

Honda
HR-V
Japon markanın crossover segmentini yarattığı modeli olan HR-V, 2019 yılında yenilenecek modeller arasında.
Civic Type – R(makyaj)
FK2 kodlu versiyonun ardından çok zaman geçmeden gelen FK8 Civic Type-R, 2019 yılında hafif bir makyaj operasyonu geçirecek. Otomobilin makyaj kapsamında motor gücü, diferansiyeli ve tasarımında yenilikler olacağı bekleniyor.

Jeep
Cherokee
Dünya’nın en önemli SUV üretisicisi olan Jeep’in Amerika’daki en çok satan modeli olan Cherokee 2019 yılında yeni haliyle yollarda olacak. Otomobilin tasarımı, teknolojisi, motor ve şanzıman seçenekleri yenilenecek olan detaylar arasında.

Porsche
Macan
Porsche markasının ikinci SUV modeli olan Macan, yeni haliyle tanıtıldı. Otomobilin özellikle stop tasarımı abisi Cayenne’nin gibi… Bununla birlikte tasarımında da belirgin değişiklikler var. Otomobil 2019 yılında yollarda olacak.
Mission E
Spor otomobil üreticisi olan Porsche’nin ilk tam elektrikli modeli olacak olan Mission E de 2019 yılında yollardaki yerini alacak.

Renault
Megane RS
Sedan gövdeli versiyonunun üretimi Türkiye’de yapılan model, hatchback gövdesinin içine gizlenmiş en güçlü versiyonuyla 2019 yılında karşımıza çıkacak. Otomobilin 4×4 çekiş sistemine sahip olacak olması, sevenlerini heyecanlandırıyor.
Clio
Fransız markanın ülkemizde üretilen modei olan Clio, 5. jenerasyonuyla Türkiye’de üretilmeye devam edeceğe benziyor. Yeni Clio’nun kamuflajlı fotoğraflarından büyüdüğünü ve karşımıza bambaşka şekilde çıkacağını tahmin etmek zor değil.

Rolls-Royce
Cullinan
Dünya’nın en lüks SUV’si olan Cullinan, marka açısından satışları bir üst seviyeye çıkarması bekleniyor. Bu beklentinin karşılanıp karşılanmayacağı ise 2019 yılında belli olacak.

Mercedes-Benz
A Serisi Sedan
Öncelikle Çin pazarı için üretilmesi planlanan otomobil bir anda global bir modele dönüşü verdi. A-Serisi Sedan, CLA’nın yerini alarak 2019 yılında yollarda olacak…

Opel
Astra(makyaj)
Opel’in kompakt sınıftaki oyuncusu olan Astra, en güncel haline 2015 yılında gelmişti. Şimdi ise bu modelin makyajlı versiyonuyla tanışmamız 2019 yılında olacak.

Skoda
Octavia
Skoda markasının kompakt sınıfta yer alan otomobili Octavia da 2019 yılında makyajdan ziyade yenilenecek otomobiller arasında olacak. Octavia’nın bu sayede iç ve dış tasarımı tamamen değişmiş olacak.

Volvo
S60
İsveçli markanın Amerika’da ürettiği S60 modeli, 2019 yılında yollardaki yerini alacak. Bakalım yeni vergilerden sonra bu otomobil ülkemizde kaç tl fiyatla satın alınabilecek?

Volkswagen
T-Cross
SUV pazarının genişmesinin en büyük sonuçlarından biri olan B-SUV modelleri arasında VW de bir otomobil ekleyecek. T-Cross markayı B-SUV segmentinde temsil edecek olan önemli bir model olacak.

Kaynak: www.sozcu.com