Aracınızın Performansını Arttırın

Aracınızın performansını arttırmak için yapacağınız birkaç basit uygulama hem yakıt tüketimini minimuma indirmek hem de uzun soluklu bir kullanım için önemlidir.

Periyodik Bakımlar

Aracınızın düzenli olarak bakımlarını yaptırmak hem güvenliğiniz hemde düşük yakıt tüketimi için büyük önem arz etmektedir. Ön takımdan, fren ve ön amortisörlere dek tüm parçaların kontrol edilmesi, yağ, yakıt ve diğer araç filtrelerinin gerekirse değişiminin yapılması oldukça önemlidir.

Araç Depo Temizliği

Araç içerisinde bilimum temizlik işlemlerinin yanı sıra depo içerisinde tutulan yağ ve kir içinde düzenli periyotlarla temizlik yapılmalıdır. Bu temizlik esnasında yağ ve hava filtrelerinin de değiştirilmesi gerekmektedir.

Araç Motor Sağlığı 

Araçların motor performansını artırmak için bir diğer önemli husus da Hava filtresinin değişimini yapmaktır. Motorun çalışması sırasında silindirlere alınan büyük miktarlardaki havayı süzüp, içerisindeki toz ve pislikleri filtreleyen hava filtresi, çok küçük parçacıkları bile süzerek motorun daha etkili çalışmasını sağlar. Araçların emme manifoldu hava girişlerine yerleştirilen hava filtreleri, genellikle araçların 10 bin ya da 15 bin periyodik bakımlarında değiştirilir. Araçlarınızın marka ve modeline göre değişkenlik gösterecek bu işlem, araçlarınızın periyodik bakımı gelmeden önce bir iki kez gerçekleştirilebilir.